Kültür Sinema

The Sweet Life – Tatlı Hayat

13 Mart 2018
the-sweeet-life

Hayattan bıkmış bir adam ve artık kaldıramayacağı ağır yükleri olduğunu düşünen bir kadın. İkisi de intihar etmek üzere olduğu bir köprüde karşılaşır. Ortak yanlarının olduğunu keşfettiklerinde ise en sonunda anlaşarak Chicago’daki Golden Gate Köprüsünden birlikte atlamak üzere yola çıkarlar.

Bu yolculuk sırasında enteresan olaylarla karşılaşır ve kendi içlerinde çatışmaya girerler. Çünkü her ikisi de aslında çok farklı değildir. Her ne kadar farklı hayat sürseler de acılarının ortak olduğunu gördükçe şaşkınlıklarını gizleyemez ve birbirlerine fark etmeden ilaç olmaya başlarlar.

tatlıhayat

Yolda ilerledikçe geçmişlerinin prangalarından aşama aşama kurtulmaya karar verip gerçek sıkıntılarıyla yüzleşmeye karar verirler. Bu ikili ölüme her yaklaştığında birbirlerine bağlandıklarını fark eder ancak bunu itiraf etmek zordur.

Aşkın ne zaman ve ne şekilde karşımıza çıkacağını kim bilebilir. Belki de sadece bir kez karşılaşma şansımız vardır aşkla… Bu filmin sürükleyiciliği ve romantizmi farklı bir yerden ele alan işleyişi cezbedici. Gayet kaliteli ve izlenesi bir film tatlı hayat filmi.

Benzer yazılar

yorum yok

Yorum yaz