Kültür Sinema

SONSUZLUK ORMANI – Film

13 Mart 2018
sonsuzlukormanı

Mistik inanışlardan yola çıkılarak senaryosu oluşturulan bu filmde duygularınıza dokunan ve sizi şaşırtan şeyler bulacaksınız. Sonsuzluk ormanıMatthev McCoanughey‘in oyunculukta profesyonelliğini gösterdiği izlenmesi asla zaman kaybı olmayan aksine insana bir şeyler katan bir proje olmuş.

Dünyanın birçok yerinden hayatına son vermek için gelenlerin tercih ettiği intihar ormanlarına giden Arthur bir şeylerin onu engellediğinin sonradan farkına varır. Orada tıpkı kendisi gibi hayatına son vermek üzere bulunan bir yabancı ile arkadaşlık kurar ve sırf bu adamı kurtarmak için bu koca ormanda intihar etmekten geçici olarak vazgeçer, ancak ormanın çıkış yolunu bulmak çok zordur.

sonsuzluk-ormanı

İklim koşulları ve doğa ikisini de ormana resmen ormana hapseder. Çetin bir mücadele sürdüren bu ikili ciddi hayati tehlikeler geçirir. Bu arada birlikte sohbet etme ve tanıma imkanı bulan bu iki adam hayatlarını tekrar göz önüne getirir ve sorgulama imkanı bulur.

Her şey göründüğü gibi değildir. Kader denen şey Arthur’un karşısına çok farklı çıkmıştır. Hayatına son vermenin bir anlamı olmadığını ve sevginin gerçek gücünü burada keşfeder.

Benzer yazılar

yorum yok

Yorum yaz