Kültür Sinema

Sinema Arşivi -2

11 Aralık 2016
sinema-arsivi2

PK-

Filmin ilk başlarında nereye gideceğini kestirememe duygusu beni cezbediyor izlerken. Bu filmde onlardan biri. Uzaydan gelen bir adam (bence hiç tuhaf değil, sonuçta hepimiz birer uzaylıyız 🙂  ) Bu adamın başından geçen ilginç olaylar ve dokunduğu hayatlara saflığını katarak yüklediği anlam. Saflığı ve doğallığı unuttuğumuz şu günlerde bize özümüzü hatırlatan seyirlik bir film…

Açlık Oyunları 1-2

Oyuncularına ve hikayelerine hayran kaldığım nadir bilim kurgulardan. Dram ve aksiyonun şaşırtıcı bir görsellikle buluştuğu bu filmi izlerken sıkılmayacaksınız.

Birinci film, hikayeye giriş ve oyuncuların kendisini gösterdiği sürprizli bölümlerle dolu. İkinci filmde aynı heyecanı kaybettirmeden merak ve hırs olgusunu izleyicilere yansıtmayı başaran yapıtlar olmuş.

Zafere Hücum

Gerçek bir hayat hikayesinden alındığını filmin sonunda çaktığım ve beni çok etkileyen bir film Zafere Hücum…

İki rakip, aslında iki iyi dost. Hırs yapmanın da güzel sonuçları olduğuna inandırıyor bizi. Bambaşka iki karakterin farklı yöntemlerinin sonuçlarında aynı amaca dönüştüğü trajikomik hayat hikayeleriyle size iyi gelecek bir film.

12 Yıllık Esaret

Bir filmi ne kadar güzel olursa olsun ikinci kere izlemeyen ben, bu olağanüstü yapıtı, insanlığa pabucunu ters giydiren bu filmi defalarca izlemekten ve önermekten vazgeçmeyeceğim.

Irkçılığın bir zamanlar beyinleri esir aldığı, o beyinlerin de masum insanlara ne denli zarar verdiğine tanık olacaksınız. O insanların acılarını içinizde hissedecek, başrol oyuncusunun asla umudunu kaybetmeyen azmine hayran kalacaksınız.

Para Avcısı

Tüm filmlerinde birbirini taklit etmeyen her defasında farklı rol ve karakterlerde gördüğümüz Leonardo DiCaprio`yu bu kez hem sapkın zekalı, eğlenceli bazen de trajik sonuçlar doğuran karakteriyle izliyoruz. Öncelikle film kısa sürmüyor kesinlikle. 3 saat dolu dolu heyecanı hiç eksiltmeden izletecek bir film.

Edepsiz ve biraz ahlakdışı sahneleri çok o yüzden aile filmi değil. Bazen mütevazi hayatınıza şükretmenizi sağlayan filmler  vardır:) Hem kendi hayatınızı ve zekanızı yadırgayıp, sonrasında muhasebesini yapacağınız en sonunda “oh iyiki sakin bir yaşamım var” dedirtecek bir 3 saat öneriyorum size.

Benzer yazılar

yorum yok

Yorum yaz