Kültür Sinema

Sinema Arşivi- 1

27 Kasım 2016
en-iyi-filmler

7 Numaralı Hücre

Tıpkı benim gibi “gözü çekik” lerin filmlerini genelde kavga dövüşlü olduğu için pek sevmiyorsanız fikrinizi değiştireceksiniz bu filme bakınca.

Yanıma aldığım patlamış mısırlarımı ağlaya ağlaya yediğim, uğruna bir top peçeteyle arkadaşlık bağı kurduğum bu filmde fedakarlık, insanlık ve güven olgusunun ne denli değerli olduğuna şahit olacaksınız.

3 İdiot-

İzlerken senaryonun gideceği yönü tahmin ettirmeyen, bizi hangi sürprizlere hazırladığını bilmeden seyrettiğim filmlerdir bolywood filmleri.

Aamir Khan`ın en iyi filmlerinden olan 3 idiot, yarın kime ne olacağını bilmeden her insana eşit davranmamız gerektiğini hatırlatan, vefanın, dostluğun ve hayallerinin peşini bırakmayanların tatlı sonlarını anlatıyor. Biraz kendinize hayat enerjisi aşılamak istiyorsanız doping etkisi yaratacak bir film.

Yıldızlararası

Bilim kurguyu sevmeyenlere sevdiren, sevenleri de bi hayli mutlu edecek ve etkileyecek bu yapıt duygusal öğeler barındırıyor. Bir yandan aklınızın sınırlarını zorlarken anladıkça sizi içine çeken bir dramatik hikayeye şahit kılıyor sizi. Bazen filmi bulunduğu hayattan uzaklaşıp farklı yerlere gitmek için izleyenlerin tercihi olabilir. Kusursuz ve akıl ötesi.

Son Şans

Film bir trajediyle başlıyor. Hayatın her şeye rağmen devam ettiğini görüp elinde kalanlara sahip çıkmaya çabalayan bir adamın yürekten destekçisi olduğum, nabzı hiç düşürmeyecek bir film.

Tek tavsiyem geri kalan gününü duygusal modda geçirmek istemeyenler gün ortasında izlemesin:)

Aynı Yıldızın Altında

Hasta ve engelli insanlarında sevmeye hakkı var hatta aşk yaşamaya.

Her an bizim veya başkalarının başına gelecek, engelleri ve hastalıklarına karşı dik durmamız gerektiğini anlatan aklınızı başınıza getirecek filmlerden. İnsan elindekilerin kıymetini bilmeli, her şey gelip geçici.

Benzer yazılar

yorum yok

Yorum yaz