Bakımlıyız

Sağlıklı Güzelleşmenin Yolları

8 Kasım 2017
saglikli-cilt

Hayatımızın her dönemi yeni bir yaşlanma sürecini kapsar. Kadınların günümüzde güzelleşmek uğruna doğal veya doğal olmayan birçok uygulamadan geçtiğine şahit oluyoruz. Botoks, yüz gerdirme vs.. Her şey kırışıklıklar için. Peki kim özünde vücudunun gerçekte neye ihtiyacı olduğunu biliyor?

Size temel bir önerimiz var, nemlendirin! Evet aslında çok basit. Vücudunuzu su ile besleyin ve cildinizin kurumasını önleyin.
Aşağıda günlük hayatınızda çok da vaktinizi almayacak uzun vadede etkisini göreceğiniz basit tüyolar verelim:
Cildimiz nemsiz kaldığında kırışır, tıpkı kuru bir kağıt parçası gibi. Yaşlanmayı önleyemeyiz belki ama etkilerini azaltabiliriz. Cildiniz buruşturulup kenara atılacak bir kağıt değil. Çünkü Cildiniz sizin en yakın dostunuzdur.

Kendinizi Sevin ve Su Tüketin

Öncelikle hayatımızın yoğunluğuna aldırmadan vücudumuzu sevmeli, onu artı ver eksileriyle kabul etmeli ve ona gereken özeni göstermeliyiz.

İnsanlar, cinsiyeti, yaşı, ırkı  ne olursa olsun yaşamak için suya ihtiyaç duyar. Biz kadınlar da yaşlanmamak için suya ihtiyaç duyarız. Bugünlerde herkesin elinde akıllı telefon artık mevcut. Hadi biraz sağlık için kullanalım onları ve günlük su ihtiyacımızı takip eden, gerektiğinde bizi uyaran bir uygulama yükleyelim. Günde 8 bardak tüketmek üzere programa başlayalım.

İç Güzelliğiniz Dışınıza Vursun

Her sabah uyandığınızda bir su bardağı ılık suya yarım limon sıkarak bu karışımı için. Limon ve su karışımı iç organlarımızın çalışmasına katkı sağlayarak, sindirimimizi rahatlatır ve enerjimizi artırır. Haliyle bu cildimize yansır.

Yüzünüzü Önemseyin

Yüzümüz, ruhumuzdan ziyade özgüvenimizin aynasıdır. Bu yüzden vücudumuza oranla en çok ilgilenmemiz gereken yerdir. Her sabah uyandığınızda ve yatmadan hemen önce yaşımıza ve cildimize uygun ürünlerle (veya kendi hazırladığımız doğal tariflerle) önce temizleme, sonra da nemlendirme işlemlerini uyguluyoruz.

Aktif Ol! Genç Kal!

Karşınızda yine spor. Eğer yaşlanmayı göze alamıyorsanız aktif olmanız şart. Vücudunuzun her yerini çalıştıran sporları tercih edin. Yani tek bir noktaya odaklanmayın. (Bacak, göğüs, basen gibi…) Tüm vücudumuzu çalıştıran ve ter atmamızı sağlayan hareketler hem toksinlerden kurtulmamıza yardımcı olur, hem de gözenekleri açar.

Yüzümüz sahne ise vücudumuz onun kulisidir

Vücudunuz için, banyo veya duş esnasında kese ve liften kaçınmayın. Unutmayın ki gözenekleri temiz bir cilt daha kolay nemlendirilir. Her duştan sonra vücudunuza krem sürün.

Eğer bunları alışkanlık haline getirirseniz büyük oranla cildiniz daha az kırışacak ve daha sağlıklı bir bedene sahip olacaksınız.

Benzer yazılar

1 yorum

  • cevapla Cilt Bakımını Sağlıklı Şekilde Yapmanın Yolları - Bilgi Dünyası 7 Nisan 2018 at 20:10

    […] Sağlıklı bir şekilde güzelleşmek herkesin isteğidir. Ancak, bunun için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle yüz bölgesi için uygulanacak bakım teknikleri, herhangi bir deformasyon oluşmasına sebebiyet vermemek için önem taşımaktadır. […]

  • Yorum yaz