Kültür Sinema

Parçalanmış – Split

28 Şubat 2018
parçalanmış

Öncelikle bu filmi izlemeye başlamadan önce, geçmişte bir çok başarılı işe imza atan James McAvoy un oynadığını görünce  şans verilmesi gereken filmlerden olduğunu fark ediyorsunuz.

Parçalanmış 23 farklı kişiliği olan bir adam. Kişilikleri arasındaki geçişini seyretmek çok keyifli. Filmin sonlarına kadar beklenen ve hala ortaya çıkmamış olan o vahşi kişiliği gördüğümde film gözümde biraz basitleşse de sonunun ucunun açık bırakılması filmin 2. serisinin geleceğini ve yeni gerilimlerin habercisi oluyor. Bu da artı heyecan demek…
Gidişatı kolay kolay tahmin edilemeyen ve her yönüyle izleyiciyi kendisine bağlayan bir film.

parcalanmis-split
Her şeyden önce filmin sonunu merak ediyorsunuz. Bu da sizi sonuna kadar izlemeye zorluyor. Ayrıca film içinde gizli bir duygusallık barındırıyor.
Filmin baş rolündeki kızın geçmişinde yaşadığı sıkıntılara değiniyor. Toplumun güçsüz kesimine uygulanan açık bir yarayı gözler önüne seriyor. Bu kız ile benzer yanları olduğunu düşünen son vahşi kişilik kıza zarar vermekten kaçınıyor. Daha sonra ne tür bir paylaşıma girerler bilinmez ancak filmin bu yanı ayrı bir cezbediyor insanı.

Yine de sonu daha farklı bitseydi izleyici için daha heyecan verici olurdu veya adamın yaratığa dönüştüğünde zarar verdiği insanların gerçekten bunu hak ettiğine izleyiciyi bu konuda tatmin etmesi gerekiyordu.
2. serisinde bu karışıklıkların çözüleceğine inanarak filmi gerilim sevenlerin beğenisine bırakıyoruz.

Benzer yazılar

yorum yok

Yorum yaz