Dekorasyon

Hayallerinizdeki Ev İçin 10 Adım

22 Kasım 2016
dekorasyon

Evimiz hepimizin hayatında ya bir dinlenme ortamı ya da şehrin kalabalığından uzaklaştıran bir sığınak gibidir.

Bu sığınağınızı hayallerinizle bütünleştirmek için bir takım önerilere bir göz atın. İşte 10 adımda size ışık tutacak güzel öneriler;

1- Eviniz karakterinizi yansıtsın. Eşyalarınızın sizi yansıtması sizden parçalarla bütünleşirse olur. Bu yüzden kişisel koleksiyonlar, yaptığınız resimler, çektiğiniz fotoğraflar, porselenler evinize kimlik kazandırır.

2- Her ne kadar modern hayatımıza modern eşyalar katmak istesek de bazen klasikler öyle estetik hava katıyor ki evimize ortaya çıkan sanatsallığı hayretle karşılıyoruz. Modası geçmiş, tasarım açısından diğer eşyalarınıza uygun olan parçalarla bu havayı yaratabilirsiniz evinizde.

3- Evinizi boyarken sadece tek renk üzerinde durmayın. Öncelikle ana renk seçimini yapın ve destek ara renklerle evinizi renklendirin.  Evinizin yüzde 60`ında ana renginizi, yüzde 30`unda ikincil ve yüzde 10`unda vurgular yapabileceğiniz canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

4- Evinizi doğru malzemelerle döşerseniz yaşayan bir mekana dönüştürebilirsiniz. Beğendiğiniz eşyaların arasına beyaz ahşaptan yapılmış sehpa veya mobilyalar yerleştirirseniz evinizde hem doğal bir hava yaratmış olursunuz, hem de ferahlatıcı bir ortam sağlamış olursunuz.

5- Evinizde aile bireylerinin ortak kullanacağı mekanlar oluşturun. Herkesin zevkine hitap eden rahatlıkla toplanılan sıcak ortamlar oluşturun.

6- Dekore edilirken evinizde boş alanlar bırakın. Zamanla beğeneceğiniz eşyalara şimdiden yer açın.

7- Her şey düzenli olmak zorunda değil. Evinizde asimetrik yerleşimlere izin verin. Bu mekana hareket ve yaşanmışlık katacaktır.

8- Aydınlatma bir evin olmazsa olmazıdır. Bu yüzden evin her köşesine değişik aydınlatmalara yer verin.  Kullanım amaçlarına uyan her aydınlatma size rahat yaşam olanakları sağlar.

9- Bitkileri es geçmeyin. Evinizde doğallığı ve tazeliği bitkilerle yansıtabilirsiniz. Ev içinde yetiştirmeye uygun geniş yapraklı bitkiler tercih edebilirsiniz. Geniş yapraklı bitkiler havadaki zehirli maddeleri emer ve çevreye duyarlıdır.

10- Duvarlarınızı özgürce şenlendirin. Zevklerinizi yansıtan sevdiğiniz bir şehir manzarası veya soyut bir tablo da olabilir.

 

Benzer yazılar

yorum yok

Yorum yaz