Bakımlıyız

Ergenlik Çağında Sivilce Sorunu 

20 Kasım 2016
sivilcelerden-kurtulmanin-dogal-yollari

Hormonların tavan yaptığı, beynin vücuttaki yerini kaybettiği ergenlik çağında malesef gençlerimizin en büyük sıkıntısı görüntüsünde olan ani değişiklikler ve tabi ki sivilceler.

Gelişme döneminde deri daha fazla nem salgılar ve düzenli temizlenmesi gerekir. Bu nemi temizlerken cildi kurutmamak da çok önemli o yüzden evde yapabileceğiniz hem cildin nem dengesini sağlayacak hem de düzgünleştirici etkiye sahip bir tarif vereceğim.

Her gece yatmadan bebe pudrasını akneli bölgelere sürüyoruz. Sabaha kadar bekliyoruz. Özellikle gece yatmadan dememin sebebi gece hormonlar daha fazla salgı salgılar. Bu değişim dönemine biraz olumlu etki etmek için yatmadan sürmek daha olumlu sonuç veriyor. Eğer size uymuyorsa gündüz 5-6 saat kadar durmak üzere bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Sonraki aşamamız cildinizi nemlendirmek ve düzgünleştirici bir etki yaratan basit bir kür. Yarım çay bardağı sütle 1 çay kaşığı kuru mayayı karıştırıp bir gece bekletin ve sabah yüzünüze uygulayın. Çok bekletmeden ılık veya serin suyla yüzünüzü yıkayın. Bu tarif hem temizleyici hem nemlendirici görevi görüyor.

Ayrıca maya ciltteki hücreleri yeniliyor. Mayanın mucizevi yönlerini ayrıca bir yazımda anlatacağım.

Her gün aynı işlemleri tekrarlayın. On gün kadar bu işlemi aralıksız yapın. Eğer sorun tekrar ederse bu kürü istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz.

Benzer yazılar

yorum yok

Yorum yaz