Geziyorum

D HOTEL MARİS

26 Şubat 2018
d-hotel-maris

Yeşilin denizle buluştuğu, sanki aşık olmak için yaratılmış, doğanın muhteşem güzelliklerini  vaad eden Datça da kurulmuş bir otel.

Genel Bakış

Hem doğayla iç içe olması hem de modern bir tatil sunması lüksünüzün iki katına çıkmasına neden oluyor. Kusursuz sayılabilecek bir dizaynı var.
Deniz veya dağ manzaralı odalar minimalist formda döşenmiş. Kendinizi evinizde gibi hissetmeniz için her şey düşünülmüş. Dağ manzaralı odalar tercih edilebilir. Her ne kadar denizi gören odalar revaçta olsa da dağ manzaralı odaların huzuru bir başka oluyor. Hijyene önem gösteriliyor, her an temiz ve düzenli odalar bulabilirsiniz.

Restorantlar
Restoran konusunda çeşitler standart.
Zuma – Japon Mutfağını da dahil eden bar konsepti değişik bir deneyim sağlıyor.
Nusr-et, Evet artık dünyada da ünlenen nusr-et ‘in o meşhur etlerini burada tadabilirsiniz. Aynı lezzeti yakalamanız mümkün.
Ruia – Klasik Türk ve Osmanlı mutfağının bütünleştiği restoran, damak tadımdan vazgeçmem diyenlere tavsiye edilir.
The terrace- Manzara eşliğinde güzel kahvaltı imkanı sunan cıvıl cıvıl bir restoran

Ekstralar
Yat kiralamak veya yat turlarına katılmak istiyorsanız ayrıcalıklarla karşılaşacaksınız. Kesinlikle denemelisiniz. Datçanın cennet köşelerini keşfedeceğiniz geziler var.

Düşünceler- Öneriler
Plajların temizliği çok iyi, genel personel ilgisi fena değil, odalar temiz ve kullanışlı. Sadece yemekler ve restoran çeşitliliği yetersiz. Bu güzel otelin sakin bir tatil isteyenler için ideal olduğu söylenebilir.
Balayı çiftleri için uygun bir yer. Baş başa sakin ve huzurlu bir ortamı var.

Benzer yazılar

yorum yok

Yorum yaz