Geziyorum

Club Mega Saray

3 Aralık 2018
genel09

Turist yoğunluklu otellerin ortam yönünden rahatlığını hissedeceğiniz ortalama bir otelden daha fazlasını bulduğum bir yer.

Odaların dizaynı çooook hoşuma gitti. Son yıllarda konfora önem veren otellerde revaçta olan odaya ait havuz sisteminini burada da uygulamışlar. Toplu olarak havuzda yüzmekten hoşlanmayanlara büyük rahatlık. İstediğiniz saatte kendinize ait havuzunuza girip rahat rahat yüzebiliyorsunuz.

Yemekleri muhteşem. Farklı tatları geniş bir yelpazede bulabilirsiniz. Sürekli aktivite olması her geceye özel yemek düzenleme yapmaları da çok incelikli ve hoş. Pattiserie kısmı da güzel Türk kahvesini mutlaka denemenizi öneririm.

A la carte restoranlardan İtalyan restorantı tavsiye ederim. Yemekleri kaliteli, içecekleri lezzetliydi. Ayrıca barbekü kısmını da tavsiye ederim çeşitli etler (pirzolaları güzel marine ediyorlar) ve mezeler var. Alkol alıyorsanız rakı veya başka içeceklerle de sofranıza renk katabilirsiniz.

 img-20160818-wa0019 img-20160818-wa0002

Otelin genel içki-kokteyl servisini beğendim. Ne olduğu belirsiz içecekleri karıştırıp önünüze koymuyorlar. Markaları ve içerikleri belli olan servisleri kullanıyorlar.

Partiler ve animasyonlar bekleneni karşılıyor. Bazen vasat gösteriler olsa da genel anlamda akşamlar hoştu.

img-20160818-wa0001

Gelelim eksikliklere:

Plaj kısmını beğenmedim. Daha doğrusu dizayn kötü değil ama kullanışlı olmasını beklerdim. Denizi zaten taşlı olduğu için pek sahil kısmından memnun kaldığımı söyleyemem fakat kumlar güzel, ortam temiz ve bakımlıydı.

Havuzlar için genel havuz hariç yetişkin havuzu ve odalara has havuzlar güzeldi. Toplu kullanılan havuzlar yeterince temiz değildi. Sauna, hamam ve spor alanları için daha kullanışlı ortamlar beklerdim. Üstelik çok geniş bir alana kurulmuş olmasına rağmen personel yetersiz.

Çocuklar için pek eğlence olanağı yok. Kıytırık bir çocuk havuzu ve güya çocuk bakım evinde kendilerini oyun ablası ilan eden akşam dansçı kılığına bürünen tiplerle dolu. Türk çocuklarıyla Ruslarınkinden daha az ilgileniyorlar.
Biraz daha büyük çocuklar için güzel aktiviteler var ok atma vs… Ama daha küçüklere çok hitap eden bir yer değil.

Eğer temizliğe ve personel boşluğundaki sıkıntı giderilirse güzel bir aile oteli diyebilirim.

Benzer yazılar

yorum yok

Yorum yaz