Kültür Sinema

Altın – Gold Filmi

13 Mart 2018
gold

Matthev McCoanughey‘in tüm filmleri mi kaliteli olur? Bu adamın oynadığı filmleri hiç düşünmeden listeme alıp izliyorum.

Altın filminde karşımıza Kenny Wells karakteriyle karşımıza çıkan McCoanughey görüşünü baya bir değiştirmiş. Onu bu filmde göbekli, hayattan bezmiş, aşk hayatı dibe batmış ve şanssızlıkların bir türlü peşini bırakmadığı bir altın avcısı olarak görüyoruz. Fakat bu adam içindeki umutları son kez kazıyarak çıkartmanın bir yolunu buluyor ve herkesi buna inandırmak için çabalamaya başlıyor. Başta çok umutları olmasa da bir takım yakın dostları ona destek oluyor. 

gold-film

Şeytanın bacağını kıracağına inanarak zengin olma hayalleri kuran baş kahramanımız bir jeolog ile anlaşıp Endonezya’nın henüz keşfedilmemiş ormanlarında altın arayışına çıkıyor. Herkesin inancını kaybettiği, yatırım yapmak istemediği bir çalışma başlatıyor. Türlü zorluklarla karşılaşılıyor ancak olaylar enteresan bir gelişmeye tanık oluyor altın bulduklarını uman Kenny’nin peşine tüm Wall Street düşüyor. Paranın kokusunu alan hisse sahipleri varlıklarını bu işe yatırıyor. Bu aşamaları izlerken hem heyecanlanacaksınız hem de şaşıracaksınız. İnsanoğlunun maddiyata düşkünlüğü ve iki yüzlülüğünü de anlatan bu film adalet anlayışına farklı bir çerçeveden bakmamızı sağlıyor.

Benzer yazılar

yorum yok

Yorum yaz